Kaip atgaivinti senus arba nešiotus papuošalus | Karikartel patarimai

Pirmąjame įraše, “Kaip atgaivinti senus arba nešiotus papuošalus” (jei jo neskaitėte, spauskite ant nuorodos) minėjau, kad sekantis įrašas bus apie senų arba nešiotų papuošalų atgaivinimą namų sąlygomis, tad štai ir jis!
Pasidalinsiu keletu savo išbandytų ir mėgstamų būdų, kaip paprastai atgaivinti papuošalus ir jų žvilgesį.
perlu kaklo papuosalas
1. Pats paprasčiausias, mažiausiai laiko užimantis būdas ir priemonę jam, manau turite 99% iš jūsų. Tai – akinių valymo servetėlė.
Ji tinkama visiems papuošalams – bižuterijai, sidabrui, ar kt. Ypač puikiai nublizgina didesnius paviršius, kaip medalionai ar didesnes detales.
Nešiojant ant kiekvieno papuošalo vis tiek patenka kūno kremo, dulkių, viskas susikaupia paviršiuje, tad šį servetėlė puikiai viską pašalina ir atstato blizgantį paviršių. Tai pat reguliarus papuošalo valymas padeda ilgiau išsaugoti natūralų nusidėvėjimą.
Dažnai nešiojamos papuošalus rekomenduoju išvalyti bent kartą per mėnesį.


2. Pasidalinsiu dviem būdais, kaip atgaivinti bet kokį sidabro gaminį. Šie būdai reikalauja daugiau laiko arba šiek tiek išlaidų, tačiau abu labai efektyvūs ir mano mėgstami.
 • Speciali sidabro valymo servetėlė. Jų turėtumėt rasti bet kurioje parduotuvėje, kur prekiaujama sidabro gaminiais. Kainuoja 1-3eu, tačiau jos užtenka gan ilgam naudojimui. Naudojimas tai pat paprastas, lengvais judesiais valyti tiek detales, tiek grandinėlę. Užteks vieno perbraukimo, kad pamatytumėte kiek purvo susikaupė ant jūsų papuošalo, nors jis ir atrodo švarus!
  Paminėsiu, kad ši servetėlė tinkama TIK sidabro gaminiams. Paauksuotus ar bižuterinius papuošalus ši servetėlė greitai sugadins.

karikartel papuosalai

 • Šis antras būdas skirtas tinginiams, bet efektyvumas jo net geresnis nei pirmojo būdo. Šiuo būdu pasidalino mano tėtis, išbandžiau ir tikrai dabar manęs grandinėlių ar smulkesnių papuošalų neprivers valyti kitaip!
  Mums reikia:
  1. Valgomosios sodos
  2. Nedidelio gabalėlio folijos
  3. Puodo su vandeniu
  Darau labai paprastai, užverdu vandenį (daug pilti nereikia, tik dugne), tuomet įdedu norimą papuošalą/us ir įdedu kupiną šaukštą valgomosios sodos, ant viršaus lengvai į kamuoliuką suspaustą foliją, viską pramaišau ir paverdu minutę – kitą.
  Kai ištrauksite papuošalą, patys negalėsite patikėti, nes jis atrodys kaip iš parduotuvės vitrinos.
  Šiuo eksperimentu buvau pasidalinus Instagram stories, tad pridedu nuorodą.
Šis būdas pranašus tuo, kad soda (kurią naudoja daugumoje kitų naminių būdų valyti papuošalus) nesiliečia tiesiogiai prie papuošalo paviršiaus, t.y nereikia trinti, tokiu būdu mažiau braižosi paviršius, nes sidabras yra gan minkštas metalas.

3. Akmenėlius, perlus tai pat rekomenduojama karts nuo karto nuvalyti.
Dažnai pastebime, kad nešiojant apyrankę iš akmenėlių ji gali pakeisti spalvą, žvilgesį ir tai viskas nuo ant mūsų odos naudojamų kremų ar kitokių nešvarumų.
Akmenėlius užtenka švelniai valyti šlapia servetėle, bet jokiu būdu nekišti po vandens srove (ypač jei apyrankėje yra metalinių detalių).

Tokie būtų pagrindiniai mano naudojami būdai. Jei turite savų, būtinai pasidalinkite, kurie yra pavykę arba kaip tik ne.

Tai pat jei turite naujų pasiūlymų apie ką galime rašyti – visko lauksime komentaruose!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Quick Shop