fbpx

Karikartel klausia – interviu su stiliste Greta Žvinklyte

Nauja rubrika – “Karikartel klausia”, su kuriuo noriu jums pristatyti mūsų naujausią bendradarbiavimą!
Bendradarbiavimai, mano akimis, – puiki galimybė apsikeisti savo stiprybėmis ir sukurti kažką unikalaus. Būtent todėl, pradėjome labai estetišką ir džiuginantį bendradarbiavimą su stiliste Greta Žvinklyte – @gretazvilnklyte ! Šiek tiek supažindinę Jus su stiliste stiliaus kapsulės pristatymo metu, šiandien uždaviau Gretai daugiau klausimų apie: jos kelią nuo biomedicinos iki mados | apsipirkimo įpročius | ir ko reikia norint sukurti įdomius derinius?

Greta, kaip tapai stiliste?

Mano istorija tikriausiai šiek tiek kitokia nei daugumos stilistų, nes mada į mano gyvenimą atėjo visai netikėtai, tačiau pačiu tinkamiausiu metu. Iškart po mokyklos išskridau gyventi į Londoną, kur studijavau biomediciną. Taip, tikrai toli gražu nuo to, ką veikiu dabar, tačiau jei ne Londonas, tikriausiai niekada nebūčiau suradusi savęs. Dar būdama pirmo kurso studente, pradėjau dirbti vienoje didžiausių greitosios mados kompanijų, kur ir supratau, kad mados industrija man be galo patinka, todėl priėmiau be galo sunkų sprendimą mesti mokslus ir šitaip kardinaliai keisti savo karjeros kelią. Įgijusi šiek tiek praktikos, pradėjau dirbti vienoje prestižiškiausių aukštosios mados parduotuvių Londone, kur teko garbė dirbti net ir su garsiausiomis pasaulio įžymybėmis. Deja, vardų minėti negaliu, tačiau tai tikrai visiems labai gerai žinomi žmonės.

Kodėl nusprendei grįžti į Lietuvą?

Londonas visada bus mano namai, tačiau grįžau į Lietuvą, nes noriu pasidalinti daugiau nei 7-erius metus kaupta patirtimi, dirbant mados industrijoje viename didžiausių mados miestų! Ir nors iš užsienio grįžau tik prieš nepilnus metus, ten sugrįžti pavyko virtualiai. Visai nesenai baigiau Mados Psichologijos kursus viename garsiausių Londono universitetų ir tikrai labai nekantrauju savo žiniomis pasidalinti su Jumis!

Kaip įsivaizduoji ir kuri įvaizdžius?

Nuo mažens turiu labai stiprią vizualinę atmintį, todėl mano sąsiuviniai mokykloje turėdavo būti pribraukyti, prispalvinti ir pažymėti skirtingų spalvų lapeliais. Manau, kad ta vizualizacija man labai padeda ir mano darbe. Visi deriniai labai greitai gimsta mano galvoje tik pamačius kažkokį drabužį ar aksesuarą. Tikriausiai nuskambės keistai, bet aš būdama stiliste net LABAI nemėgstu apsipirkinėti fizinėse parduotuvėse, todėl ten tikrai ilgai neužtrunku. Įėjusi į parduotuves viską „praskanuoju“ akimis ir galiu pamatyti ar rasiu čia kažką įdomaus ar ne, nes iškart galvoje derinu viską su savo turimais drabužiais.

Ar deriniuose papuošalai užima svarbią dalį?

Aksesuarai man be galo svarbūs, nes jie papildo net ir patį paprasčiausią derinį ir paverčia jį įdomesniu. Pavyzdžiui, sukūrus visiškai paprastą džinsų ir baltos palaidinės derinį, tačiau prisiderinus diržą, auskarus, pasluoksniavus kelis kaklo papuošalus, žiedą ir mėgstamiausius saulės akinius, susikuri pilnai išpildytą ir 100 kartų įdomesnį kasdienį derinį!

Su kuo Tau asocijuojasi Karikartel?

Pirma mintis šovusi į į galvą – ilgaamžiškumas ir meilė detalėms. Mane žavi, kad viskas pagaminta rankomis, viskas išpuoselėta iki detalių nuo pačių papuošalų iki jų pateikimo. Na, bet tikriausiai kitaip ir negalėtų būti, kai už prekinio ženklo slepiasi tokia nuostabi komanda! (Karikartel: hahaaa, raustam! ☺️ )

Kas Tave labiausiai žavi Tavo darbe?

Tikriausiai nuskambės be galo banaliai, tačiau… žmonės! Kiekvieną dieną turiu galimybę susipažinti su nuostabiais žmonėmis: klientais, fotografais, prekinių ženklų kūrėjais, dizaineriais ir iš kiekvieno žmogaus galiu kažko pasimokyti ir pati! Malonu, kad su kai kuriais pažintys išsivysto į labai gražias draugystes.

Ką Tau pačiai reiškia stilius ir skonis?

Stiliaus pagalba, mes parodome žmonėms kokie esame. Kaip mes deriname drabužius, kaip išsirinkame spalvas ir raštus – parodo kokie mes esame tiek viduje, tiek išorėje. Tas asmeniškumas, išskirtinumas man ir yra asmeninio stiliaus stiprybė, nes jei net ir pasisemiame inspiracijos drabužių deriniui iš kito žmogaus, kiekvienas tą derinį kažkokiomis detalėmis paverčiame jį savu. Čia ir atsispindi asmenybės unikalumas!

Papasakok kokį nors kuriozinį įvykį stilizuojant.

Prieš porą mėnesių fotografavome labai didelę žurnalo fotosesiją, kuriai turėjau surinkti labai labai daug drabužių iš skirtingų dizainerių. Fotosesijos dieną dar turėjau apsilankyti pas vieną iš jų. Nuo pat ryto nuvykau į susitartą vietą, bet niekaip negalėjau rasti lokacijos, kurią man nurodė. Paskambinus merginai, kurios ieškojau ir bandant paaiškinti kur esu, ji manęs klausia „Greta, bet tu Kaune, taip?“. Ir spėkit kur aš buvau? Vilniuje! Puiki pamoka negalvoti, kad visi gyvena Vilniuje! Drabužius iš kito miesto gauti spėjau, todėl viskas pavyko puikiai, bet tą akimirką iš streso ir pačios situacijos beviltiškumo tikrai juokiausi iki ašarų!

Ačiū už pokalbį!

Ir pabaigai, pagrindinė žinutė:

Tikime, kad mūsų bendradarbiavimas su Greta dar tik prasideda ir Jūs apie ją išgirsite mūsų kolekcijų ir pristatymų metu! O kol kas – vis dar galite parsisiųsti jos kurtą ir Karikartel papuošalais papildytą stiliaus kapsulę (1 dalis spausti čia) ir (2 dalis spausti čia).

Palikti atsakymą

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas